PetroTek Elektrik Ltd. Şti. 2007 yılından beri elektrik ve enstrümantasyon işlerinde proje yönetimi, tasarım ve mühendislik, malzeme temini, ekipman kalibrasyon ve testleri, otomasyon kurulum ve devreye alma dahil, çok kapsamlı taahhüt ve montaj projelerini gerçekleştirmektedir.

PetroTek Elektrik Ltd. Şti. yeni projelerin yanında petro-kimya dolum tesisleri, petrol rafinerileri, LPG terminalleri gibi tehlikeli bölge sınıfında yer alan ve 7-24 operasyon halinde bulunan endüstriyel tesisler içinde ATEX sertifikalı uzman kadrosu ile Elektrik & Enstrümantasyon Taahhüt işlerinin gerçekleştirilmesinin yanında bu tür tesislere bakım ve operasyon destek hizmetleri de vermektedir.

Bir grup şirketi olarak PetroTek Ltd. Şti. aynı çatı altında 1200m’ ‘lik kendi üretim atölyesinde hazır dolum ve enjeksiyon ünite ve Otomasyon kontrol panolarının tasarım , imalat ve uluslararası akreditasyon belgesine sahip uzman kadrosu ile fonksiyonel test ve kalibrasyon işlerini gerçekleştirmektedir.

Petro-kimya ve enerji sektöründe önde gelen BP-SHELL-SOCAR şirketleri tarafından işletilen endüstriyel tesislerine Elektrik & Enstrüman işleri yetkili yüklenici firma olarak hizmet veren PetroTek bu disipline sahip Türkiye deki sayılı firmalardan biridir.